W dzisiejszych czasach depilacji poddawane jest niemal całe ciało. Kobiety pragną posiadać gładką, delikatną i pozbawioną skórę dosłownie wszędzie. Nawet najbardziej wrażliwe miejsca, takie jak chociażby okolice intymne poddawane są depilacji.

Abstrakcja, czyli co powiedzianoby o depilowaniu miejsc intymnych kilkadziesiąt lat temu.
Jeszcze kilka dekad temu, depilowanie miejsc intymnych było abstrakcją. Dziś to codzienność, zarówno w przypadku mężczyzn jak i kobiet. Zresztą, niegdyś włosom pozwalano rosnąć na całym ciele. Nieogolone pachy czy nogi – to był absolutny standard, który nie miał wpływu na atrakcyjność. Dzisiaj, sytuacja ma się zgoła inaczej.

Sposoby na depilację miejsc intymnych
Włosy z okolic intymnych można usuwać wieloma różnymi metodami. Dzisiaj pragniemy przedstawić trzy sposoby, które wybierane są najczęściej. Która z nich jest najlepsza, najtrwalsza i najbardziej wygodna? Podpowiadamy – kolejność nie jest przypadkowa.

Depilację okolic intymnych poniższymi metodami można przeprowadzić zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i w domu.

Depilacja laserowa

Najskuteczniejsza, najtrwalsza, ale i najdroższa – depilacja laserowa. Metoda ta gwarantuje trwałość efektów na poziomie nawet kilku lat. Wynika to z faktu, iż wiązka lasera nie tylko usuwa włos, ale także komórki odpowiedzialne za jego wzrost.

Depilację laserową można przeprowadzać na włosach ciemnych, nie krótszych niż pięć milimetrów. Technologia wykorzystuje melaninę (barwnik włosa), który odbiera ciepło i wykorzystuje je następnie do rozpadu mieszka włosowego i komórek pobocznych.

Usuwanie włosów za pomocą specjalistycznych urządzeń laserowych staje się coraz lepiej dostępne, a co za tym idzie – jeszcze bardziej popularne. Depilacja laserowa pozwala nie tylko usunąć 100% włosów, ale także ograniczyć wzrost nowych nawet na kilkadziesiąt miesięcy. Wszystko za sprawą tego, iż wiązka światła degraduje nie tylko mieszki włosowe, ale także komórki i tkanki odpowiadające z ich wzrost.

Zabieg depilacji laserowej jest bezbolesny. Bezpośrednio po realizacji może pojawić się zaczerwienienie, jednak ten objaw znika po około 24-36 godzinach.

Depilacja woskowa
Brazilian waxing, czyli depilacja brazylijska to zabieg, którego dostępność jest coraz lepsza. Zabiegi pastą cukrową i woskiem można przeprowadzić także w domu, kupując uprzednio specjalne zestawy do takowej depilacji.

Usuwanie włosów przy wykorzystaniu wosku to rozwiązanie, które wydawać by się mogło jest mało komfortowe. Nic bardziej mylnego! Doświadczony kosmetolog potrafi przeprowadzić ten zabieg całkowicie bezboleśnie.

Depilacja woskowa/pastą cukrową polega na nałożeniu rozgrzanego preparatu na miejsce poddawane depilacji (włosy minimum 5mm). W momencie kiedy preparat wystygnie, i jego masa zostanie utwardzona należy szybkim ruchem oderwać wosk/pastę cukrową w kierunku przeciwnym do rosnących włosów.

Metoda ta jest relatywnie tania. Jej efekty potrafią utrzymywać się przez około 3-4 tygodnie. W drogeriach znaleźć można specjalne zestawy do przeprowadzenia tego zabiegu w domu.

Depilacja ostrzem
Wykorzystanie maszynek do golenia i depilatorów jest bardzo powszechne. W ten sposób pozbyć się można włosów z każdego miejsca, także okolic intymnych. To metoda skuteczna, ale niestety nietrwała. Włosy odrastają już po kilku dniach, często ze zdwojoną siłą. Mimo tego, te rozwiązanie ma wielu zwolenników. Wszystko za sprawą doskonałej dostępności, możliwości wykonania zabiegu w domu oraz bardzo niskich kosztów.

Przy depilacji okolic intymnych maszynki i depilatory wykorzystywane są rzadziej. Wynika to z faktu, iż trudno dostępne, wrażliwe miejsca pragniemy depilować z nieco mniejszą częstotliwością. Niestety depilacja poprzez golenie sprawia, że zabiegi trzeba powtarzać bardzo często (nawet 2-3 razy w tygodniu). Nic więc dziwnego, że powoli ta metoda odsyłana jest „do lamusa”.

Ta forma depilacji ma jedną podstawową zaletę – cenę. Koszt jednorazowej maszynki to maksymalnie kilka złotych. Żadnej innej formy depilacji nie jesteśmy przeprowadzić w tej cenie.

A Ty droga czytelniczko, z jakich metod depilacji korzystasz? Która z powyższych jest według Ciebie najlepsza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *